Néhány dolgot üzletben kell megvásárolnunk, de sok hozzávalót találhatunk otthon varrósdobozban, barkácsládában, vagy a konyhában is.
Milyen kellékekre lehet szükségünk?
Ollóra, késre, metszőollóra, zsinórokra, drótokra, szalagokra, ecsetre, festékre, arany és/vagy ezüst spray-re, gyertyára. Koszorúkhoz, kör alakú díszekhez használhatunk kész szalma-, moha-, vagy drótalapot is. Asztali díszekhez cserépbe, mutatós tálkába, faládába, vagy vázába helyezett száraz oázis is remek alap lesz. Jó ha van ragasztópisztolyunk, amivel könnyen megoldható a díszek rögzítése.
Milyen alapanyagokat gyűjtsünk?
- diót, mogyorót, őszibarack magját (vásároljuk egész gyümölcsöt tartalmazó barackbefőttet)
- egész mákgubót 5-10 cm-es szárral,
- különböző fajtájú fenyőtobozokat,
- görbe ágakat pl. spirálfűz göcsörtös vesszői, melyet a virágkötészetben is gyakran használnak,
- magyal, fagyöngy, tiszafa ágait és terméseit, babérmeggy levelét, borostyánlevelet, csipkebogyót, tűztövis termését, boróka-, tuja- és természetesen fenyőágakat.
Szárított gyümölcsök, a tökéletes díszek
Almából, narancsból, grapefruitból, mandarinból, banánból, citromból, ananászból, csipkebogyóból nagyon szép szárított karikákat készíthetünk.
A gyümölcsöket szeleteljük fel vékonyan (csipkebogyó kivételével), fűzzünk belőlük füzért, és akasszuk fűtőtest fölé száradni, de száríthatjuk sütőben is.
Milyen díszítést válasszunk?
A díszítés attól függ, hogy milyen díszt szeretnénk: természetes hatásút, vagy inkább karácsonyfához hasonló hangulatút. Természetes díszeknél a termések, ágak, szalmafonatok, gyertyák és a natur színek domináljanak. Egy karácsonyfa hangulatát tükröző dísznél használhatunk szaloncukrot, habkarikát, csokoládéfüggelékeket, apró karácsonyfadíszeket, csengettyűket, fényes arany-, ezüst-, piros szalagokat, sőt még rövid karácsonyfaégőt is.
A terméseket, ágakat, leveleket, száraz gyümölcskarikákat felhasználhatjuk asztali koszorúkhoz, ablakdíszekhez, ajtódíszekhez, adventi koszorúhoz, de készíthetünk bármilyen egyéb karácsonyi dekorációt is!
A diót és a mákgubót (félbevágva, vagy egészben), a mogyorót, a vékony szeletekre vágott barackmagot és a fenyőtobozokat befesthetjük, vagy arany-, ezüst spray-vel lefújhatjuk, de természetes állapotban is nagyon mutatósak.
Dolgozzunk újságpapíron, vagy terítsünk fóliát az asztalra, hogy védjük bútorunkat a szennyeződéstől, karcolástól és a lecseppenő gyantától.
Fontos, hogy mérgező bogyót tartalmazó dekorációt olyan helyre tegyünk, ahol gyermekek és állatok nem érik el!
Tipp! Mikulásvirág másképp
Válasszunk egy akkora üvegkaspót, amibe a mikulásvirágunk cserepe bőven belefér. Ragasztópisztollyal tegyünk egy-egy csepp ragasztót a szárított citrom és/vagy narancsszeletek közepére. Ragasszuk ezeket a szeleteket belülről a kaspó falára. Ezután színes krepp papírral béleljük ki az üvegkapsót, majd állítsuk bele a virágot cserepestől.
|
|
|